Поради учасникам Десна 6.5

ВАРТО ПОЧИТАТИ

Купа питань з підготовки та участі? А ось тут у нас підбірка корисних статей для учасників!

52474394_990354308020264_537790432715315

ЧИ ТРЕБА ГОТУВАТИСЬ?

До Десни 6.5 ще  – достатньо часу, щоб підготуватися до запливу.


Для цього треба вже зараз почати тренуватися із професійним тренером у хорошому клубі. Для початківців підготуватися самотужки майже не реально.

Коли обиратимете клуб, зверніть увагу на те, чи готують там людей для плавання на відкритій воді. Запитайте скільки їх вихованців брали участь у таких запливах і скільки фінішувало:).

Уважно подивіться на те, як працює тренер. Тут важливі деталі. Наприклад, якщо він допускає до тренування хлопців у пляжних трусах, а дівчат у роздільних купальниках з макіяжем, то це означає, що або він не розуміється на плаванні або йому байдуже чи досягнете ви успіху.

Зауважте, чи поцікавився тренер вашим станом здоров’я. Наприклад, якщо у вас хребетна грижа у поперековому відділі, то вам не можна плавати брасом або батерфляєм. Якщо тренер цього не знає, то це - непрофесіонал.

Ну й нарешті, якщо в клубі весело, то це допоможе досягти результату. Не йдіть туди, де вам псуватимуть настрій. 


Якщо підберете собі правильного тренера і клуб, – точно пропливете дистанцію Десна 6.5. 

ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?

Хто може брати участь у запливі Десна 6.5?

Звісно організаторам хотілося б, щоб обмежень було якомога менше. Але це буде серйозне випробування. І ми б порадили взяти до уваги кілька важливих моментів.


По-перше, учаснику має бути більше 18 років. Радимо також проконсультуватися з вашим тренером, щоб він оцінив наскільки ваша підготовка достатня для того, щоб подолати 6,5 кілометрів норовливої річки.

Не зайвим буде відвідати спортивного лікаря. Та розповісти йому про те, до чого ви готуєтеся. Щоб він протестував ваш організм під навантаженням.

Зверніть увагу на те, які засоби не дозволено використовувати під час запливу. Один з потенційних учасників запитав: чи можна захищати вуха берушами? Без них він плавати не може. Відповідь – ні. Не тому що нам шкода, ми просто хочемо, щоб він добре чув рятувальників і організаторів запливу. Адже, це питання безпеки, – і компромісів бути не може!

Також ми рекомендуємо учасникам заздалегідь подбати про поліси медичного страхування на час участі в змаганнях. Але це не є обов'язковою умовою для участі.

Нам здається, що ми не занадто суворі. А ви як думаєте?

52602682_991884607867234_895701429705401

ЧИ ПОТРІБЕН ГІДРОКОСТЮМ?

Ось кілька порад, які допоможуть прийняти аргументоване рішення.


Заплив відбуватиметься в червні. Температура води в Десні в цей час приблизно 18-20°C. Вирішувати вам – якщо ви мерзнете у такій воді, то гідрокостюм не зайвий. Якщо ні, то можна й без нього.


Є ще кілька важливих деталей. У неопреновому костюмі тіло тримається у воді вище, ніж без нього. А швидкість більша – мінус 5 секунд на кожні 100 метрів дистанції. 


Ціна пристойного гідрокостюма від 200 доларів. Його краще придбати, а не брати напрокат. По-перше, він знадобиться для подальших запливів. Наприклад, для участі в Десні 6.5, адже ми плануємо його проводити щороку. 

А по-друге, в прокаті важко знайти костюм саме для плавання. Там здебільшого пропонують ті, що призначені для дайвінгу або серфінгу.


Костюм для плавання має бути гладким, щоб опір у воді був якомога меншим.


І не забувайте про вазелін. Це не жарт. У неопреновому костюмі дуже швидко можна натерти шкіру. Тому шию, місця під пахвами та колінами треба змащувати. Тоді плавання не завдасть неприємностей.


Але гідрокостюм - це не завжди найкращий вибір. Якщо температура води досягає 20°C, в ньому стає спекотно. А коли вона перевищує 24°C ми взагалі не дозволяемо його використовувати.


Хороша заміна костюму - неопренові шорти. Їх можна використовувати за будь-якої температури.


Діліться з нами своїми рекомендаціями та запитуйте. Будемо раді відповісти.

53231490_1005376686518026_69949620867825

ПОРАДИ ЧЕМПІОНІВ

Для успішного подолання довгої дистанції на воді самої лише хорошої фізичної форми замало. 

Ось що радить учасникам запливу чемпіонка Європи, чемпіонка та рекордсменка України з плавання Ольга Береснева

Вона також є професійним психотерапевтом.


ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО ЗАПЛИВУ


- Приготуйтеся до того, що ви не будете бачити дна. Порада здається простою, але якщо ви плавали лише в басейні, спробуйте свої сили на відкритій водоймі. Без цього люди часом починають панікувати. Якщо ви з'ясуєте, що панічно боїтеся відкритої води, краще утриматися від запливу.

- Якщо температура води буде нижчою за 22°C, краще одягти гідрокостюм. Холодна вода – це дуже важке випробування. Важко не зійти з дистанції.

– Дуже важливо стежити за дистанцією. Використовуйте електронні ґаджети для того, щоб знати, скільки до фінішу. Це допомагає зберегти мотивацію.


– Треба потренуватися плавати у групі. Особливо, якщо ви любитель, то не намагайтесь подолати дистанцію самотужки. Разом і безпечніше, і психологічно легше.

ЯКЩО З ЦИМ ВСЕ ГАРАЗД, ПРИГОТУЙТЕСЯ БОРОТИСЯ:


– У спортсменів, що пливуть на довгі дистанції завжди виникає відчуття, що заплив триває довше, ніж очікувалося. Це нормально.


– Пам'ятайте, заплив на 6,5 кілометрів – це важко. Причому для всіх, незалежно від рівня підготовки. Не думайте, що ви один такий слабак.

– У всіх спортсменів виникає бажання зійти з дистанції. Тут важливо згадати, чому ви вирішили брати участь у запливі. Нагадати собі, що цього ви самі хотіли, що ви можете, що пропливете. Тут важлива підтримка інших.

– Нагадайте собі, скільки ви для цього тренувалися. Скільки ви вклали в себе грошей. Це теж може стати додатковим стимулом.

ТА ЯКЩО ВИ ВСЕ Ж ТАКИ ЗІЙДЕТЕ З ДИСТАНЦІЇ, НЕ РОЗЧАРОВУЙТЕСЬ!

– Скажіть собі, що боролися стільки, скільки могли. І це теж перемога. Наступного разу ви досягнете більшого.

А наостанок, подумайте про те, для чого ви пливете. Мабуть не варто цього робити тільки, щоб комусь довести, що ви молодець. 

Краще, якщо братимете участь у запливі, тому що вам це подобається!

54278333_1011848562537505_52048459600599

ЗАГАРТОВУВАТИСЬ ЧИ НІ?

Більше години в воді, що має температуру 18-20°С, під час запливу Десна 6.5 - це реально, але до цього треба готуватися, навіть, якщо ви плануєте використовувати гідрокостюм.

Щоб краще подолати дистанцію, почнить загартовуватися. Не треба думати, що це якійсь атавізм з радянського підручника. Тренери з плавання радять спортсменам привчати своє тіло до прохолодної і навіть холодної води. До речі, в медичній літературі холодною ввважають воду нижче 16 °С.

Є кілька класичних принципів загартування, без яких воно просто не діє. Ось вони:

ПОСТУПОВІСТЬ. У цій справі не можливо досягти результату за короткий термін. Тіло адаптується до холодної води протягом місяців, а не днів або тижнів.


СИСТЕМНІСТЬ. Загартовуватися треба щодня. Якщо робити це час від часу, то ви просто піддаватимете себе непотрібними тортурами.
КОНТРАСТ. Довге стояння під холодною водою малоефективне, навіть шкідливе. При загартуванні важливий не час процедури, а сила подраздника.

Існує чотири варіанти загартування водою, – бо ще можна робити це повітрям, але це не наш випадок. Так от, варіанти: обтирання, обливання, душ, та купання у відкритій водоймі. Про перший варіант ми не говоримо, бо це для спортстменів не підходить.


ЯК ПРАВИЛЬНО ОБЛИВАТИСЯ. Можна виливати на себе воду з посудини, або використовувати шланг без насадки на відстані 5-8 см. Починати треба з температури 30°С. ТАК! Не нижче. І поступово, тобто тиждень за тижнем, протягом місяців, знижувати температуру на 5°С. Аж до холодної. Після цього треба розтертися рушником. Уся процедура триває 3-4 хв.


ДУШ — КРАЩЕ. Адже тут поєднується і температурний і механічний вплив. А це добре впливає на судини. Почніть з 30°С і тривалості 1 хв. Потім знижуйте температуру і збільшуйте час до 2 хв.


ТА НАЙКРАЩЕ — ЦЕ КУПАННЯ У ВІДКРИТІЙ ВОДОЙМІ. Починати треба коли вода буде 18-20°С. Нажаль, це не наш варіант. Бо заплив Десна 6.5 відбудеться в червні. Закінчувати коли вона 16°С. При цьому треба дотримуватися основних принципів.

Десна_0.JPG

ЯК ПЛАВАТИ З БУЄМ БЕЗПЕКИ?

Ви колись плавали з буєм безпеки? Ні, тоді час потренуватися. 

Адже, кожному учаснику Десна 6.5 ми безкоштовно видаватимемо, на час запливу, такий засіб безпеки фірми UNITED ATHLETES


Для чого він потрібен і з чим його їдять?


Буй безпеки — це надувний балон, якій кріпиться карабіном за пояс. Не турбуйтеся, завдяки своїй хорошій плавучості та гідродинамічним властивостям він майже не чинить опору при плаванні. Натомість, буй – дуже корисна річ.

По-перше, завдяки своєму яскравому кольору він дозволяє вас побачити на воді. Це дуже важливо для рятувальників, які допомагатимуть нам під час запливу. Допоможе він побачити вас й іншим учасникам запливу, щоб краще зорієнтуватися.

Крім того, у будь-кого, під час запливу, навіть якщо це досвідчений спортсмен, може виникнути необхідність перепочити. Наприклад, коли через перевтому у вас раптом з’явиться запаморочення або ногу зведе судома.


Ну й нарешті, буй має невеличку кишеню, де можна буде сховати спортивне харчування та воду. А взагалі він дозволяє покласти в середину навіть одяг та взуття.


То ж поки є час спробуйте поплавати з буєм у своєму клубі.

ЩО ДОЗВОЛЕНО, А ЩО НІ?

Яке обладнання можна використовувати під час запливу?


• Плавальна шапочка, що надається організацією (обов'язково).

• Використання буя безпеки буде обов'язковим. Буї повинні бути видимими, щоб уникнути будь-якого інциденту.

• Причиною дискваліфікації буде перетинання фінішної лінії без буя.

• Плавальні окуляри обов'язкові під весь час перегонів.

• Гідрокостюм (прі температурі води не вище 24С). Забороняється використовувати два гідрокостюми.

• Упродовж всіх перегорів гонки потрібно носити чипи обліку часу. Організатори покажуть, як і де надягти чип під час технічного брифінгу.

• Допускається використання електронних пристроїв, таких як годинники, монітори серцевого ритму, водний GPS, за винятком водних музичних програвачів або подібних пристроїв. Якщо плавець нехтує цим правилом, він/вона буде дискваліфікований суддями.

• Не дозволяється використовувати будь-яке обладнання або матеріали, які допомагають плавцям рухатися або плавати (наприклад, колобашка, лопатки, рукавички, плавники тощо). Використання обладнання обмежується

учасниками, які мають виражене схвалення організації з обґрунтованими причинами.

58796884_1043763309346030_24296141569791